بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو(سئو)

طراحی یک وب سایت و تکمیل اطلاعات و داده های ورودی برای آن از هر نوعی که باشد مثل اطلاعات کامل اجناس برای یک وب سایت فروشگاهی و یا قرار دادن تمام نرم افزار های موجود جهت دانلود برای یک وب سایت اشتراک گذاری فایل و موارد مشابه تنها نیمی از فرایند داشتن یک وب سایت موفق است.

و نیمی دیگر از کار همچنان باقی است.

 

کدام بخش باقی است؟

بهینه سازی برای موتورهای جستجو!!

داشتن یک وب سایت کامل مانند موارد ذکر شده شاید برای کاربرانی که وارد سایت شما می شوند بسیار مناسب و مفید و جذاب باشد ولی لازمه آن، این است که کسی به وب سایت شما وارد شود.

یکی از بزرگترین روش های ورود کاربران جستجوهایی است که آنها در موتورهای جستجو و از همه مهم تر گوگل انجام می دهند. بنابراین اگر وب سایت شما به گونه ای باشد که در نتایج نخست جستجو بیاید به طبع کاربر بیشتری جذب خواهید کرد و دیگر نیازی به هزینه برای تبلیغات ندارید و یا کمتر دارید.

به هنر بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو و قابل فهم کردن مطالب وب سایت برای یک موتور جستجو اصطلاحا سئو(Search Engine Optimization) گفته می شود.

با توجه به پیچیده بودن این فرایند و گوناگونی نحوه برخورد موتورهای جستجو با وب سایت های مختلف، از ارائه توضیحات تخصصی صرف نظر کرده و تنها به ارائه کلیاتی از این فرایند می پردازیم:

1- بهینه سازی تگ های متا

2- بهینه سازی عناوین

3- بهینه سازی رنگ بندی صفحات

4- بهینه سازی چیدمانی وب سایت

5-بهینه سازی لینک ها

6- بهینه سازی تصاویر

و سایر موارد

با توجه به گستردگی و پیچیدگی فرایند بهینه سازی سئو، تعرفه های آن بر اساس هر صفحه معمولی(بدون نوار پیمایش و آژاکس)در نظر گرفته می شود وهمچنین لازم به ذکر است بهینه سازی یک صفحه، تاثیر چندانی بر رنک گوگل نداشته و یک وب سایت باید به صورت کامل بهینه شود تا دارای رنک بهتر گردد.